Miejski projekt

Od wlepek po billboardy

Gigantyczne banery z nazwiskami wszystkich uczestników i uczestniczek Maratonu Warszawskiego, przy których biegacze robili sobie pamiątkowe zdjęcia, nadruki na koszulki biegowe, ogłoszenia zapraszające na imprezy klubowe i festiwale, plakaty zespołów hip-hopowych, malutkie, papierowe, tęczowe flagi na Paradę Równości – to tylko niektóre materiały zaprojektowane przez Ultra-Fiolet. To studio graficzne zajmuje się miejskiem designem w bardzo szerokim zakresie – projektuje wszystko, od wlepek po billboardy. (www.ultra-fiolet.pl).

 

Doniczkowa pamiątka  

Doniczki z podobiznami bliskich zamieniają martwe przedmioty w ożywione, a naszym bliskim zmieniają wizerunek w ekologiczny i nietuzinkowy. Reklamowane są jako gadżety dla tych, którzy nie mają miejsca na półce ani na zdjęcia, ani na rośliny. Do redakcji „Zielonego Miasta” przemawia romantyczna wizja kwitnienia umysłów i futurystycznych fryzur. Projekt: Igor Mitin

 

Eksperyment z kaskiem

Służy rowerzystom, więc jest „odjazdowy”. Dzięki nieokiełznanej wyobraźni kazachskiego projektanta Igora Mitrina (mieszkającego i pracującego w Australii) możemy nosić na głowie mózg, piłkę do tenisa, arbuza, orzech, a nawet ziemski glob. Odjazd piękny i praktyczny, przykład zwycięstwa niezwykłości nad zwyczajnością w pozornie najbardziej pospolitych przedmiotach. Projekt nagrodzony prestiżową nagrodą red dot design award.